پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٨٤٩٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢٤ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
جوانان تازه نفسی در صنعت هسته‌ای کشور هستند که به قول استاد پیشکسوتشان از بهترین‌های این رشته اند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نوشت: جوانان تازه نفسی در صنعت هسته‌ای کشور هستند که به قول استاد پیشکسوتشان از بهترین‌های این رشته هستند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی به مناسبت سالگرد شهادت شهید مسعود علیمحمدی در پیامی که در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد، نوشت: بجز دو نفری که موی خود را در صنعت هسته‌ای کشور سفید کرده بودند، باقی جوانان تازه نفسی بودند که به قول استاد پیشکسوتشان از بهترین‌های این رشته هستند. یکی از آنها از جوانترین استاد‌تمام‌های ایران است و به تنهایی کارهایی کرده که تعجب دنیا را برانگیخته است، آن‌هم نه در  شرایط عادی بلکه در شرایط تحریم ( یاد شهید شهریاری بخیر)

وی در ادامه نوشت: اساتید حاظر در جلسه کم‌کم که پای درددل‌ها باز شد از برخی کاستی‌ها و حتی فشارها، گلایه کردند و گفتند قرار بود لااقل دستمان در تحقیقات باز باشد، اما الآن حتی برای سرفصل‌های آموزشی هم خط و نشان می‌کشند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: یکی از اساتید قدیمی به توان علمی دانشکده اشاره کرد، از اینکه کارهایی در دانشکده ارایه شده که در دنیا بی‌نظیر است. وقتی کشورهای قوی در حوزه هسته‌ای هم نتوانسته‌اند ورود کنند، گروه‌های کوچک چند نفره اما جوان‌ ما، کارهایی کرده‌اند که گروه‌های ۶۰ نفره روسی با تجهیزات و امکانات فوق‌العاده نتوانسته‌اند جلو ببرند.

رستمی افزود: امیدوارند، اما می‌گویند برخی می‌خواهند این شریان‌های امید را بخشکانند. می‌خواهند و می‌توانند که ادامه دهنده‌ی راه شهریاری استاد شهیدشان باشند اما با برخی خود تحریمی‌ها مواجه شده‌اند.

وی در ادامه نوشت: بازدید بازرسان آژانس انرژی اتمی از دانشگاه‌ها را امری خنده دار و عجیب می‌دانند، چرا که اساسا ماهیت فعالیت‌های علمی و دانشگاهی، شفاف و عمومی است؛ البته شاید هدف واقعی؛ تحقیر دانشمندان ما و بهانه‌جویی‌های پس از بازدید است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان پیام خود خاطرنشان کرد: آنطور که فهمیدم با وجود مشکلات، اساتید عزیز ما امیدوارند و معتقدند اگر تنگناها برطرف شود می‌توانند به روزهای پر فروغ هسته‌ای پیش از برجام بازگردند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو