پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٨٩٥٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٦ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در جمع دانشجویان زائر اولی طرح مهمان رضوی؛
زائران در حریم رضوی در پناه مهربانی امام رئوف هستند
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در جمع دانشجویان زائر اولی طرح مهمان رضوی: امام هشتم امام مهربانی است و زائران در حریم رضوی در پناه مهربانی امام رئوف هستند.

 به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع ‌رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی در جمع دانشجویان زائر اولی طرح مهمان رضوی  که در رواق دارالهدایه حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: امام هشتم(ع) امام مهربانی است و زمانی که در حرم این امام رئوف قرار می‌گیرید انگار در پناه مهربانی قرار گرفته‌اید.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رییس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در جمع این دانشجویان در رواق دارالهدایه حرم مطهر رضوی با اشاره به این که دانشگاه صنعتی اصفهان از جمله دانشگاه‌های تراز اول  کشور است گفت:  همیشه به شما جوانان دانشجو امید زیادی داشته‌ایم و امیدواریم در آینده و در پناه امام رئوف  به جامعه خود خدمت کنید.

رستمی با بیان این مطلب که وجود تمامی انسان‌ها مانند شمع است و روشنایی این شمع محیط را روشن می‌کند و  خاموشی ان محیط را تاریک می‌نماید؛ گفت: زیارت امام رضا(ع) مانند این است که  شمع وجودی انسان در کنار شعله‌ای همیشه فروزان قرار بگیرد و روشن بماند و دیگران را نیز روشن کند.

رییس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در خصوص اهمیت زیارت امام رضا(ع) و آثار و برکات آن اظهار کرد: این زیارت آنقدر اهمیت دارد که کسانی که به دیدار زائر این امام همام بیایند خدا ثواب زیارت امام هشتم(ع) را به آنان می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی خاطرنشان کرد: در فضیلت زیارت  روایات عجیب بسیاری آمده است، به این خاطر که  زیارت همه‌اش عبادت است، چون انسان در زیارت به توحید، نبوت و معاد اعتراف می‌کند.

لازم به یادآوری از ابتدای آذرماه سال جاری بالغ بر ۱۰۰۰ دانشجوی زیارت اولی به همت مرکز فرهنگی آموزشی دانشگاهیان (مفاد) و با همکاری آستان قدس رضوی به مشهد مقدس مشرف و مضجع شریف حضرت علی بن موسی الرضا(علیه آلاف تحیه والثناء) را زیارت کرده‌اند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو