پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٠٢١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٧ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در جمع اعضای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویی سراسر کشور:
تجزیه ایران هدف اصلی نظام سلطه است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: تجزیه ایران هدف اصلی نظام سلطه است، فضایی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های خارجی به‌دنبال ناامید کردن مردم است و می‌خواهد مردم ایران را مردمی ناتوان با آینده‌ای تیره با رهبران و مدیرانی که توانمندی ندارند نشان دهند.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع ‌رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در اولین روز از همایش دفاتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که در مشهد مقدس برگزار شد، گفت: تشرف و زیارت یک مفهوم عالی مورد توجه همه جریان‌های دینی بوده و در مکتب تشیع به‌عنوان یکی از قواعد حفظ هویت دینی مورد تأکید اهل بیت(علیهم‌السلام) قرار گرفته است. حضور در فضاهای معنوی ازجمله مشهد مقدس سبب بازآرایی انسان می‌شود. به‌همین سبب است که در روایات توصیه شده است که به زیارت امام رضا(ع) مشرف شویم و صواب این امر معادل هفتاد حج مقبول بیان شده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: عمل حج در گذشته عملی بسیار سخت بوده و بعد از سختی راه و رسیدن به سرزمین وحی بنا بر روایات ممکن است پس از گفتن «تلبیه» پاسخ آید که «لا لبیک» و حج فرد پذیرفته نشود، بنابراین ارزش معنوی 70 حج قبول شده که برای زیارت امام رضا(ع) بیان شده بسیار ارزشمند است.

وی با بیان روایتی از صواب زیارت امام رضا(ع) عنوان کرد: به زیارت‌کننده علی‌ابن موسی‌الرضا(ع) وعده داده شده است که در سه مهلکه این امام رئوف از زائران خود دستگیری می‌کند. دانشجویان از فضای معنوی ایجاد شده برای زیارت نهایت استفاده را بکنند. هر کسی که به مشهد مقدس مشرف می‌شود، همانند کسی است که از بازار عطرفروشان عبور کرده و بهره خواهد برد اما کسانی که آگاهانه و با حضور قلب زیارت کنند همانند کسی است که از این بازار عطرفروشی، عطری را خریداری کرده و مدت‌ها از رایحه این عطر استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: در این سفر معنوی از ابزار دعا استفاده کنید چرا که در روایات اهل سنت و شیعه از دعا به‌عنوان مغز اصلی عبادت و به‌نوعی هسته عبادت یاد شده است. فرصت برای ساختن معنوی در دوران دانشجویی فراهم‌تر است. این نشست‌ها اهداف تشکیلاتی دارد اما باید از فضای معنوی نیز نهایت استفاده را بکنید.

رستمی گفت: اگر عنایت خداوند وجود داشته باشد امثال شهید حججی که پیش از شهادت و انتشار فیلم اسارتش جوانی مثل اکثر جوانان ایرانی بود با اراده خداوند و به دست بدترین دشمنان دین و خدا محبوبیتی به‌دست آورد که بسیاری از بزرگان، هنرمندان و سلبریتی‌ها در حسرت آن محبوبیت بودند. این نشان‌دهنده اراده خداوند است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تأکید کرد: جمع اعضای جامعه اسلامی دانشجویان، جمع جوانان پایه‌کار انقلاب است. با بررسی روند شکل‌گیری این تشکل انقلابی می‌بینیم در مقطعی که جریاناتی به‌دنبال مصادره جنبش دانشجویی به‌نفع غیرانقلاب بودند، جریان جامعه اسلامی برای حفظ هویت اصلی جریان جنبش دانشجویی به‌نفع انقلاب وارد میدان شد و با وجود دوره‌های مختلفی که بر جنبش‌های دانشجویی گذشته است، تشکل جامعه اسلامی دانشجویان جزء جنبش‌هایی بوده که در صراط مستقیم انقلاب اسلامی، پایدار و استوار مانده و الان نیز در زمره مجموعه‌های مؤثر و در حقیقت فعال در جریان دانشگاهی است.

رستمی تاکید کرد: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز دهه پنجم انقلاب قرار داریم و باید توجه داشته باشیم که این انقلاب اهداف بلندی دارد. اخیراً سند پیشرفت کشور توسط مقام معظم رهبری اطلاع‌رسانی شده و از دانشگاه خواسته‌اند در مورد این سند مطالعه و ارزیابی کنند. حتماً مطالعه این سند 50 ساله در دستور کار تشکل جامعه اسلامی دانشجویان قرار گیرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یادآور شد: در این سند چشم‌انداز جایگاه ایران در 50 سال آینده دیده شده است. با نگاه به مسیری که طی کردیم و راهی که باید برویم، می‌توانیم بدانیم مسیر را درست رفته‌ایم یا نه.

وی گفت: فضایی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های خارجی به‌دنبال ناامید کردن مردم در قالب‌های مختلف است و این فضا می‌خواهد مردم ایران را مردمی ناتوان با آینده‌ای تیره با رهبران و مدیرانی که توانمندی ندارند یا خائن هستند و کسانی که به‌دنبال جلب منافع خود تلاش می‌کنند و افرادی که به هم خیانت می‌کنند، نشان دهند. جلوه‌ای که رسانه‌های وابسته به نظام سلطه از جامعه ایرانی نشان می‌دهند، این است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو