چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٥٦٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٦ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در همایش قبل از سفر عتبات دانشگاهیان:
امروزه دانشگاه جریان‌ساز مسیر مذهب است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: امروزه دانشگاه جریان‌ساز مسیر مذهب است. برای مثال همین که دانشگاه تهران اعتکاف را برگزار کرد این مراسم اوج گرفت و امروز ده‌ها‌هزار مسجد در کشور برگزارکننده اعتکاف هستند.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین  رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در همایش قبل از سفر عتبات دانشگاهیان که در دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع دانشجویان حاضر به گفت‌وگو با آن‌ها پرداخت و گفت: دانشگاه تهران یکی از دانشگاه‌هایی است که فضایی بسیار مذهبی دارد. شما می‌توانید از اساتید، پیشکسوتان و کسانی که در این دانشگاه بوده‌اند سؤال کنید و ببینید که فضای مذهبی دانشگاه و ساخت مسجد که توسط متدینین انجام شد به چه صورت بوده است.

وی افزود: یکی از کارمندان دانشگاه تهران بعد از اینکه از این دانشگاه بازنشسته شد تعریف می‌کرد که در ابتدای ورودم به دانشگاه به‌عنوان کارمند به دلیل جو سنگین غیرمذهبی دانشگاه جرأت نمی‌کردم به مسجد دانشگاه بروم. روز‌های اولی که به مسجد می‌رفتم صف‌های کمی برای نماز تشکیل می‌شد، اما امروز دانشگاه تهران و دیگر دانشگاه‌های کشور این افتخار را دارند که پرشکوه‌ترین صف‌های نماز جماعت را برگزار کنند و در واقع باید گفت با شکوه‌ترین نماز‌های جماعت در کل کشور در مساجد دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

رستمی افزود: امروزه دانشگاه جریان‌ساز مسیر مذهب است، برای مثال مراسم اعتکاف چندین سال در شهر قم مطرح بود، اما تنها چند طلبه در مسجد امام حسن عسگری(ع) خودشان معتکف می‌شدند و اعتکاف می‌گرفتند و هیچ جریان بیرونی را شامل نمی‌شد، اما همین که دانشگاه تهران اعتکاف را برگزار کرد این مراسم اوج گرفت و امروز ده‌ها هزار مسجد در کشور برگزارکننده اعتکاف هستند.

رستمی ادامه داد: البته باید بگویم هنوز تا رسیدن به دانشگاه اسلامی و تا رسیدن به جامعه و دولت اسلامی فاصله داریم. در زمان شاه بنا بود که دانشگاه محیط ترویج سکولاریسم و بی‌دینی باشد؛ حتی وقتی خاطرات اسدالله علم را مطالعه می‌کنیم می‌بینیم که وی در آخرین روز‌هایی که در کشور بوده نوشته است: «با اعلی حضرت گفت‌وگو می‌کردیم و وی نگرانی می‌کرد از اینکه دختران چادری و روسری‌به‌سر در دانشگاه زیاد شده‌اند.» این فضایی بود که در زمان انقلاب برای دانشگاه‌ها وجود داشت.

وی گفت: این جمع جمعیت زوار امام حسین(ع) است و حتی کسانی که زائر امام حسین(ع) نیستند و برای بدرقه و همراهی زوار می‌آیند هم ثواب زیارت را می‌برند.

رستمی با اشاره به اینکه خواندن زیارت جامعه الائمه المؤمنین در حرمین شریفین ثواب دارد، به دانشجویان زائر توصیه کرد که این زیارت را بخوانند.

وی با اشاره به اینکه هر کسی به دیدار زائری بیاید ثواب زیارت را می‌برد، گفت: جان‌ها همه استعداد روشن شدن را دارند. خیلی از انسان‌ها شمع وجودشان فشرده، خموش و سرد است. این شمع وجود به هر شمع خاموشی برسد استعداد روشن کردن را دارد.

رستمی به دانشجویان توصیه کرد: حتما کتاب احضاریه و کتاب‌های امثال آن را برای آشنایی با آداب زیارت بخوانید، چرا که موجب می‌شود آمادگی بیشتری برای زیارت آن مقام پیدا کنید.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو