پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٠٠١٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در همایش مردم‌سالاری دینی جهان اسلام و غرب:
حمله تروریستی به اتوبوس سپاه ناشی از تقابل تمدن غرب با انقلاب است
رئیس نهاد نمایندگی مقم معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به حمله تروریستی به اتوبوس سپاه گفت: این حمله ناشی از تقابل تمدن غرب با انقلاب اسلامی است.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی صبح امروز، در چهارمین همایش مردم‌سالاری دینی جهان اسلام و غرب که به میزبانی دانشگاه شهیدبهشتی برگزار شد گفت: انقلاب اسلامی از زمان پیروزی در معرض دشمنی و چالش‌هایی قرار داشت.

وی با اشاره به حمله تروریستی علیه مدافعان امنیت کشور بیان کرد:  حمله تروریستی اخیر ناشی از تقابل تمدن غرب با انقلاب اسلامی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان کرد: دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی حتی از پیش از پیروزی انقلاب با حضور ژنرال هایزر برای انجام کودتا شروع شد اما موفق نشدند و این پایان دشمنی نبود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تلاش برای کودتای نظامی، اقدام مستقیم نظامی، تحریک و تجهیز تروریست‌ها و سایر دشمنی‌ها ادامه یافت.

وی تأکید کرد: مهم‌ترین دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران، جنگ فرهنگی و رسانه‌ای است.

رستمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران سه دلیل عمده دارد؛ اولین آن از دست دادن کشوری با منابع و ذخایر فراوان طبیعی و یک خریدار بزرگ سلاح و کشوری مصرف‌کننده بود، اما این دلیل، بهانه اصلی دشمنی ۴۰ ساله آمریکا با ایران نیست.

وی ادامه داد: دومین دلیل دشمنی ایالات متحده با جمهوری اسلامی ایران، ضربه محکمی بود که انقلاب ایران به آمریکا زد، چراکه شعار اصلی این انقلاب استبدادستیزی و استعمارگریزی بود و انقلاب اسلامی مقدمه‌ای برای تغییرات و تحولات جدی علیه منافع آمریکا شد.

رستمی تصریح کرد: دلیل اصلی دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی به چالش کشیدن نظریه غالب اداره دنیا یعنی لیبرال دموکراسی است که از این نظریه به‌عنوان پایان تاریخ و مدینه فاضله یاد می‌شد.

وی اضافه کرد: از نظر فوکویاما نظریه‌پرداز لیبرال دموکراسی، بعد از فروپاشی شوروی، مناسب‌ترین نظام جهان لیبرال دموکراسی بود و تصور وجود بدیل و جایگزین برای این نظریه وجود نداشت.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی اذعان کرد: اما جمهوری اسلامی ایران در مقابل این نظریه مفهوم مردم‌سالاری دینی و جمهوری اسلامی را مطرح کرد که جایگزینی برای لیبرال دموکراسی شود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: لیبرال دموکراسی در وضعیت احتضار است و فوکویاما که معتقد بود لیبرال دموکراسی پایان جهان است، از نظریه خود عدول کرد.

وی افزود: ارزش‌مداری و وجود ارتباط با ارزش‌های دینی و الهی، مبانی مردم‌سالاری دینی بوده و این مبانی در تعارض با مبانی لیبرال دموکراسی است. اعتقاد به قانون از مبانی دیگر مردم‌سالاری دینی محسوب می‌شود.

رستمی در ادامه سخنان خود به بیانه اخیر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: توحید، عبودیت، کرامت انسان و سبک زندگی که توسط مقام معظم رهبری مطرح شد و ایشان در بیانیه گام دوم بدان تصریح کردند، از پایه‌های تمدن اسلامی است و باید توجه کنیم که خطاب اصلی بیانیه دوم و وظیفه اصلی اجرای آن بر عهده دانشگاهیان و جوانان است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو