چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٢٦٦٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در مراسم اختتامیه اولین جشنواره رسانه‌ای دانشجویی نبأ:
چقدر باید هزینه می‌دادیم تا بفهمیم اروپا قابل اعتماد نیست؟
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: سوال اینجاست که چقدر باید هزینه می‌دادیم تا بفهمیم اروپا قابل اعتماد نیست؟ ما این هزینه‌ها را داده‌ایم تا به این نتیجه رسیده‌ایم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم اختتامیه اولین جشنواره رسانه‌ای دانشجویی نبأ که در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد، گفت: خداوند را شاکرم که در این جمع ارزشمند و امیدبخش که به شکوفایی و بالندگی رسیده قرار دارم. معتقدم این حرکت و نظایر آن می‌توانند خلا‌هایی را که در مدیریت فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی وجود دارد به‌درستی پر کند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در شکل‌دهی به مجموعه شئون زندگی انسان‌ها دارند، تصریح کرد: رسانه‌ها زمانی وسیله‌ای برای اطلاع رسانی بودند، اما در دوره نوین شاهد شکل‌گیری رسانه‌ای هستیم که فرستنده و گیرنده پیام هر دو نقش فرستندگی پیدا کرده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی از رسانه‌ها به‌عنوان ابزار تسلط بر مجموعه منابع دنیا و سیاست‌ورزی نام برد و افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب رسانه‌ها قدرتمندتر از بمب هسته‌ای هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی برای دفاع از جغرافیا، امنیت و معیشت مردم کاستی‌ها را شناخته و به‌دنبال رفع آن‌ها بوده و البته سختی‌هایی را نیز چشیده، تصریح کرد: سوال این است که آیا انقلاب اسلامی در جنگ رسانه‌ای به چنین ضرورتی توجه کرده است؟ در هر حال در برهه‌ای جنگ نظامی ما با صدام در گرفت، اما امروز به نقطه‌ای از بازدارندگی در راستای دفاع از کشور رسیده‌ایم و می‌توانیم تهدیدات دشمن را دفع کنیم. از طرفی در حوزه اقتصادی هم مدیران متوجه هجمه اقتصادی دشمن شده‌اند. همچنین در بحث امنیتی نیز به اشراف امنیتی دست یافته‌ایم. اما سوال اینجاست که آیا تهدیدات حوزه رسانه که یک حوزه تاثیرگذار است را شناخته‌ایم یا نه؟ و از طرفی سوال این است که کدام جبهه و جریان برای مقابله با هجمه و طراحی رسانه‌ای علیه انقلاب اسلامی شکل یافته است و آیا اصلا چنین جبهه‌ای وجود دارد یا نه؟

وی با اشاره به اینکه در برهه‌ای هجمه فرهنگی و خوش‌بین نبودن به غربی‌ها علی‌رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب توسط عده‌ای انکار می‌شد و زمان گذشت تا این افراد به این نتیجه رسیدند که هجمه فرهنگی وجود دارد و کشور‌های استعماری قابل اعتماد نیستند، تصریح کرد: سوال اینجاست که چقدر باید هزینه می‌دادیم تا بفهمیم اروپا هم قابل اعتماد نیست؟ ما این هزینه‌ها را داده‌ایم تا به این نتیجه رسیده‌ایم.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با بیان اینکه رسانه سلاحی کارگرتر از سلاح هسته‌ای است، تصریح کرد: امروز شکل‌دهی به انسان‌های جدید، حکمرانی‌های جدید و حذف حاکمیت‌ها و فرهنگ‌ها توسط جریان فرهنگ مسلط جهانی و کسانی که دارای تسلط رسانه‌ای هستند انجام می‌شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه ما امروز در جریان رسانه‌ای کشور با یک گروه بزرگ سهل‌انگار یا سهل‌اندیش و یا وابسته مواجه هستیم، تصریح کرد: کاری که عزیزان ما در قالب جشنواره نبأ و یا حرکت‌های این چنینی انجام می‌دهند، کار‌های ارزشمندی هستند که باید قدر دانسته شوند.

وی با بیان اینکه امروز مدیریت معرفی آثار برگزیده در حوزه کتاب، رسانه و سینما برعهده جریان انقلابی نیست، اظهار کرد: جشنواره نبأ مصداق عمل آتش به اختیار است که برگزار کنندگان آن بدون آنکه از یک مرکز فرماندهی خط گرفته باشند، با حداقل امکانات، با همت جهادی و با استعداد خود پای کار آمده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی تصریح کرد: آنچه امروز در صحنه عمل می‌بینیم با آنچه که باید در جبهه و کارزار جنگ رسانه‌ای وجود داشته باشد فاصله دارد و از طرفی در این عرصه فرصت‌ها به افرادی داده می‌شود که حداقل شایستگی را دارند و آن‌ها اعتقادات، سنت‌ها و فرهنگ مردم را مورد هجمه قرار می‌دهند و در مسیر نظام سلطه حرکت می‌کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان کرد: امیدواریم جشنواره نبأ طلیعه به میدان آمدن قابلیت‌های نظام اسلامی و شناسایی جامع و کامل الگو‌ها و استعداد‌های فراوانی باشد که در کشور وجود دارند.

وی با بیان اینکه هرگاه به بچه‌های انقلابی و جهادی فرصت داده شده، ثابت کرده‌اند که می‌توانند بهترین کار‌ها را ارائه دهند، افزود: جوانان انقلابی با حضور در مناطق سیل‌زده بهترین عملکرد را که قابل احتجاج است از خود به نمایش گذاشتند. عملکردی که هیچ سیستم و دولتی نمی‌توانست این چنین توانمند و سریع وارد عرصه شود و کار را به‌نتیجه برساند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی بیان کرد: امروز کشور‌های مدعی زمانی که دچار آسیب‌ها و حوادث طبیعی می‌شوند تا سال‌ها درگیر آن هستند، اما در کشورمان جریان انقلابی معتقد، بی‌ادعا و بی‌توقع وارد میدان عمل شد و نتیجه هم گرفت. با این وجود جبهه‌های دیگر نیز قادر به نتیجه‌گیری هستند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو