چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٢٩٨٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در نشست هم‌اندیشی مسئولان آموزش عالی کشور درخصوص «بیانیه گام دوم انقلاب» و همچنین راه‌اندازی «پویش بهار همدلی»:
باید برای تبدیل شدن بیانیه گام دوم به گفتمان عمومی در دانشگاه‌ها تلاش کنیم
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به مطالبه رهبر انقلاب برای تبدیل شدن بیانیه گام دوم به گفتمان عمومی در دانشگاه‌ها گفت: این تکلیف ویژه‌ای برای ماست و باید برای تحقق آن تلاش کنیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست هم‌اندیشی مسئولان آموزش عالی کشور که درخصوص «بیانیه گام دوم انقلاب» و همچنین راه‌اندازی «پویش بهار همدلی» برگزار شد، گفت: یک همکاری و هماهنگی خوبی در مجموعه آموزش عالی برای کمک به سیل‌زدگان به‌راه افتاده که باید خدا را شاکر باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی ادامه داد: لازم است مجموعه آموزش عالی در بحث امدادرسانی به مردم سیل‌زده اقدامات خوبی را انجام بدهد که البته این خدمات‌رسانی از ابتدای وقوع سیل وجود داشته و مجموعه دانشگاه‌ها حضور پررنگ داشته‌‌اند.

وی گفت: در وزارت بهداشت به اقتضای مسئولیت‌هایی که وجود داشت، این وزارت حضور تمام قدی را در کمک به سیل‌زدگان داشت. وزارت علوم و دانشگاه‌های زیرمجموعه‌اش هم در بحث اردوهای جهادی خیلی پیگیر بودند. دانشگاه‌ آزاد هم عملکرد ویژه‌ای در این حوزه داشت و کلا مجموعه آموزش عالی سربلند بود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: یک کار بسیار خوبی که با هماهنگی وزارتخانه‌های بهداشت و علوم و دانشگاه آزاد انجام شد این بود که بنا شد در بحث ساخت مسکن هموطنان سیل‌زده اقدام و ورود جدی داشته باشند که این یک کار جدی است که هم می‌تواند باری از روی دوش هموطنان سیل‌زده بر دارد و هم برای سایر مراکز الگو باشد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها در بخش دیگری دیگری از سخنان خود در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب گفت: این بیانیه و ابلاغیه‌ای که مقام معظم رهبری داشتند، ابلاغیه متفاوت و ویژه‌ای است و اگر ما به اهداف بیانیه و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مناسبت‌های مختلف توجه کنیم، می‌بینیم که مجموعه‌های نظام بار مهمی را بر دوش خودشان دارد.

وی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با فرهنگیان به آرایش و صف‌آرایی جنگی دشمن اشاره کردند که البته این آرایش جنگی آرایش نظامی نیست و آرایش جنگی اقتصادی،‌ فرهنگی و سیاسی-امنیتی است و راهکاری هم که وجود دارد، توجه به قواعدی است که به کشور استحکام درونی بخشیده و بیانیه گام دوم هم به‌نوعی بازسازی و توجه دادن به این حوزه است.

رستمی گفت: مقام معظم رهبری خطاب به بنده فرمودند «کاری کنید که بیانیه تبدیل به گفتمان عمومی در دانشگاه‌ها شود» و این تکلیف ویژه‌ای را برای دانشگاه‌ها به‌وجود آورده است که باید برای تبدیل شدن بیانیه گام دوم انقلاب به گفتمان عمومی در دانشگاه‌ها تلاش کنیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو