سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٦٢٩٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٧ تير ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر:
دانشگاه‌ها برای خنثی کردن طرح ۲۰۴۰ دانشگاه استنفورد برنامه‌ریزی کنند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به طرح ایران ۲۰۴۰ دانشگاه استنفورد گفت: مسئولین دانشگاه‌ها باید متناسب با رویکرد مخالفان پیشرفت علمی کشور سیاست‌گذاری کرده و حرکت آنها را خنثی کنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با اشاره به پروژه ایران ۲۰۴۰ دانشگاه استنفورد و اینکه دانشگاه‌ها با توجه به این طرح چه برنامه‌ای را باید در دانشگاه‌ها اجرا کنند، گفت: اول اینکه حرکت علمی دانشگاه‌ها برمبنای سیاست‌های کلان نظام همچنان ادامه یافته و دانشگاه‌ها باید کار ویژه تولید علم و حرکت در مرزهای دانش را ادامه دهند.

وی ادامه داد: در این صورت اتفاقی که در صحنه عمل رخ می‌دهد، خود به خود استدلال محکمی برای نادرستی دیدگاهی است که می‌خواهد موفقیت‌های علمی ما را نادیده بگیرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: مساله بعدی این است که متناسب با رویکردی که مخالفان پیشرفت کشور، برای ضربه زدن به بحث علم و پیشرفت در کشور دارند، باید سیاست‌گذاری درستی اتخاذ شده و حرکت‌های آنها را خنثی و معرفی کنند.

وی ادامه داد: همچنین باید به روسا و مدیران دانشگاه‌ها آگاهی داد که سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی دقیق و متناسبی در این زمینه داشته باشند.

گفتنی است، در طرح مغرضانه ایران ۲۰۴۰ که توسط دانشگاه استنفورد آمریکا منتشر شده، سعی شده با استناد به آمار و مستندات غیر مستند، پیشرفت‌های علمی کشورمان به‌ویژه پیشرفت‌های دو دهه اخیر کشورمان مخدوش و کم‌ارزش جلوه داده شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو