سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٦٣٧٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در نشست رؤسای دانشگاه‌ها در دانشگاه الزهرا(س):
قدرت دفاعی کشور نشان از همراهی مسئولان امنیت کشور با دانشگاه‌ها دارد
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اگر قدرت دفاعی ما بازدارنده است، این نشان می‌دهد که مسئولان امنیت کشور آن را با دانشگاه در میان گذاشته‌اند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست روسای دانشگاه‌ها که در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد، گفت: باید بپذیریم بی‌توجهی‌ها در مقطعی اگر اتفاق بیفتد در مقاطع بعدی هزینه‌های بیشتری خواهیم داد. گفته می‌شود یکی از رسالت‌های دانشگاه این است که جامعه را در مورد تحریم‌های ظالمانه آشنا کند، چه‌طور می‌شود جامعه‌ای که قبل از انقلاب با جریانات سلطه‌گر مواجه بوده و رنج و درد آن‌ها را دیده، دوباره امروز نیاز دارد که در این خصوص توجیه شود؟

وی افزود: یک جا‌هایی باید بپذیریم که نگاه بدبینانه به دشمن را کم‌رنگ کرده‌ایم. کسی منکر نیست که تحریم‌ها یکی از مسائل مهم کشور است که هم مسئله آفرین است و هم مسئله دار، اما باید ببینیم که دانشگاه‌ها خودشان را برای مقابله با تحریم چه مقدار مجهز کرده‌اند. اگر رویکرد دانشگاه‌ها را در دوره‌های مختلف بررسی کنیم، می‌بینیم که چه‌قدر در مواجهه با این مسائل و مسائل جدید تغییر کرده است. دانشگاه‌ها متناسب با ام‌المصائب کشور مجهز نشده‌اند.

رستمی یادآور شد: رویکرد دانشگاه نشان می‌دهد هر جا ما مسئله‌ای را به دانشگاه ارائه کرده‌ایم، در حل آن دریغ نداشته‌اند. اگر قدرت دفاعی ما بازدارنده است، این نشان می‌دهد که مسئولان امنیت کشور آن را با دانشگاه در میان گذاشته‌اند. ما امروز مسئله‌ای به نام جنگ نداریم و نشانه‌ای هم از آن دیده نمی‌شود؛ بلکه جریانی به دنبال آرام کردن فضا هستند. در حوزه سلامت نیز دانشگاه‌ها ورود خوبی داشته‌اند و یکی از بهترین پیشرفت‌ها را در این حوزه داشته‌ایم. دانشگاه‌های ما متناسب با تحریم آرایشی نداشتند و مقصر هم نیستند، مدیریت کشور باید این مسائل را به دانشگاه منتقل کند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: باوجود اینکه تحریم سفره مردم و رفاه را هدف قرار داده، اما هدف اصلی اعتماد، امید، آرمان و سرمایه‌های اجتماعی است که در کشور وجود دارد. هیچ تردیدی نیست که جبهه‌ای هم‌افزا و هماهنگ حوزه فرهنگ و اجتماع را هدف قرار داده و علیه کشور حرکت می‌کند؛ اما جوانان ما نشان دادند در عرصه‌ای که با مسئله مواجه می‌شوند خوب عمل می‌کنند، مانند سیل اخیر که به جوانان واگذار شد و این بحران را هدایت کردند.

رستمی اضافه کرد: اگر به این نسل مسئله‌ای درست منتقل شود و با آن‌ها همراهی شود، درست نتیجه می‌گیریم. علم و محیط علمی محیطی است که تحمل سختی به دست آوردن آن باید ارزش تلقی شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو