سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨١٣٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨
 
با امضای تفاهم نامه‌ای احداث می‌شود؛
احداث ۱۲۰۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان با کمک خیران و دانشگاهیان
براساس تفاهم‌نامه امضا شده میان دانشگاه آزاد اسلامی و کمیته امداد امام خمینی(ره) تعداد ۱۲۰۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان فروردین ۹۸ ساخته می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و کمیته امداد امام خمینی(ره)، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برگزار شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در این نشست، با تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) با بیان اینکه رویکرد مقام معظم رهبری در مطالبه از مسئولان اقدام جهادی همراه با عزم و توکل به خدا برای رسیدن به نتیجه است، اظهار داشت: این رویکرد در هر حوزه‌ای که وارد شد، نتیجه‌بخش بود و خود را نشان داد که نمونه آن را می‌توان در سیل اخیر مشاهده کرد که همت و رویکرد جهادی برای خدمت به مردم مانند دوران دفاع مقدس اثربخش بوده است.

رستمی با اشاره به فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی همه بدنه دانشجویی، کارمندی، اساتید و مدیران خود را با عزم جدی وارد میدان کرد و دکتر طهرانچی نیز در بخش‌های ستادی و استانی حضور و نقش فعالانه داشت. دانشگاه آزاد اسلامی توانست نیروی انسانی و امکانات خود را به میدان بیاورد و تهدیدی که می‌توانست معیشت مردم و ارتباط آنان با مسئولان را تحت‌تأثیر قرار دهد، به فرصت تبدیل کند.

طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز با اشاره به امضای این تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و کمیته امداد امام خمینی(ره) به منظور ساخت مسکن برای مددجویان سیل فروردین ۹۸، گفت: یک طرف این همکاری مشترک، ساخت مسکن برای سیل‌زدگان است و طرف دیگر توجه به امور تربیتی درون‌دانشگاهی است که تأثیرات فراوان تربیتی و اجتماعی در محیط آموزشی دانشگاه به دنبال دارد.

۱۲۰۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان ساخته می‌شود
عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: قدرت اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی مبتنی بر نیت خیرخواهانه مردمی است که با استفاده از این توان به کمک خانه‌سازی برای سیل‌زدگان می‌آید و براساس تفاهم‌نامه امضاشده، ۱۲۰۰ واحد مسکونی از محل کمک‌های مردمی و دانشجویی و با همکاری و مشارکت کمیته امداد احداث می‌شود. امیدواریم همزمانی امضای این تفاهم‌نامه با ایام حماسه حسینی، موجب توفیق بیشتر شود.

در ادامه رضا نصیری مدیرکل فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به طرح پویش مردمی و دانشجویی برای ساخت مسکن سیل‌زدگان، اظهار داشت: این طرح با محوریت و همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و با مشارکت دستگاه‌های آموزش عالی، شکل گرفته است که قرار است در قالب این طرح، ۴هزار واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده احداث یا بازسازی شود.

وی ادامه داد: براساس تفاهم‌نامه امضاشده میان دانشگاه آزاد اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره)؛ قرار است دانشگاه آزاد ۱۲۰۰ واحد مسکونی شامل ۶۰۰ واحد مسکونی شهری با مساحت متوسط ۷۵مترمربع و ۶۰۰ واحد مسکونی روستایی با مساحت متوسط ۵۰مترمربع در استان‌های آسیب‌دیده در سیل فروردین ۹۸، از محل مشارکت‌های خیران و کمک‌های داوطلبانه اساتید، کارمندان و دانشجویان این دانشگاه احداث کند.

واریز وجوه از شهریه و غیر شهریه ممنوع است
وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای بزرگترین شبکه دانشجویی کشور با ظرفیت بیش از یک‌میلیون و ۲۰۰هزار دانشجوست و گروه‌های متعدد دانشجویی در قالب کمپین خودجوش برای حمایت از هموطنان سیل‌زده در این دانشگاه به وجود آمده که این تفاهم‌نامه در حقیقت تسهیل‌گر آنان در این فعالیت خداپسندانه و خیرخواهانه مردمی است.

نصیری تاکید کرد: در متن تفاهم‌نامه تصریح شده است حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از این پویش معنوی است و واریز وجوه از محل درآمد‌های دانشگاه اعم از شهریه و غیر شهریه ممنوع است، اما این اتفاق مبارک به همت مدیران دانشگاه در شهرستان‌ها در حمایت از دانشجویان خودجوش و علاقه‌مند و همچنین خیران دانشگاه و غیردانشگاهی صورت خواهد گرفت.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو