سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٠٤١٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : جمعه ٢٤ آبان ١٣٩٨
 
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در صفحه شخصی خود در اینستاگرام؛
پیام تشکر حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی از رئیس قوه قضائیه
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در پیامی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از رئیس قوه قضائیه به‌جهت پیگیری عفو و تخفیف احکام برخی دانشجویان تقدیر و تشکر نمود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پیامی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از رئیس قوه قضائیه به‌جهت پیگیری عفو و تخفیف احکام برخی دانشجویان تقدیر و تشکر نمود. متن کامل این پیام به شرح زیر است:

حضرت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی
ریاست محترم قوه قضائیه

با سلام و عرض تبریک میلاد شکوهمند پیامبر رافت و مهربانی(صلی‌الله علیه و آله)، بر خود لازم دانستم ضمن قدردانی از رهبر حکیم انقلاب؛ از حسن‌نظر جنابعالی هم در پیگیری عفو و تخفیف احکام برخی دانشجویان تشکر و قدردانی نمایم.

نیک مستحضرید دانشگاه به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی با گسترش کمی و کیفی کم‌نظیر از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی به حساب می‌آید؛ دانشگاهی که توانسته است علی‌رغم همه فرازها و فرودها، موتور پیشران حرکت علمی کشور باشد و در عرصه دانش‌های نو، نه‌تنها طلایه‌دار پیشرفت در غرب آسیا؛ بلکه با کشورهای پیشرو در عرصه علم و فناوری رقابت نماید. هرچند با وجود همه‌ی پیشرفت‌ها، نهاد دانشگاه تا رسیدن به دانشگاه مطلوب در گام دوم انقلاب راهی دراز دارد.

یکی از مسائلی که می‌تواند سد راه حرکت پرشتاب علمی کشور باشد، حاشیه سازی منفعت طلبانه برخی دشمنان معارض و هم‌پیمانان سست‌عنصر داخلی‌شان در فریب دانشجویان و تحریک آنان به اقداماتی ضد ملی است که در تاریخ انقلاب تجربه شده است. البته آنچه گاهی بر حاشیه می‌افزاید، نوع مواجهه با این دانشجویان است.

اقدام حضرتعالی در خصوص تلاش برای عفو و تخفیف حکم تعدادی از دانشجویان -که با اعتماد رهبر فرزانه انقلاب به پیشنهاد شما عملی شد- باردیگر رافت اسلامی و عقلانیت انقلابی نظام را به منصه ظهور گذارد.

ناگفته پیداست که دانشگاه برای رسیدن به قله کمال علمی و معرفتی و تربیتی علاوه بر فضای آزاداندیشانه و پویا، نیاز به قانون‌مداری و انضباط دارد و بر مسئولان محترم دولتی فرض است که پس از این اقدام مبارک تلاش خود را برای برقراری یک فضای پرنشاط و البته منظم و به‌دور از حاشیه دوچندان کنند.

امید است حرکت انقلابی و با نشاط جنابعالی -در تحقق عدالت‌خواهی عقلانی همراه با محافظت از آزادی‌های مشروع- در دستگاه قضایی بیش از پیش طعم شیرین عدل علوی را به مردم عزیز و نخبگان دانشگاهی بچشاند.

و من الله التوفیق
مصطفی رستمی

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو