نکته های ناب
 
کتاب
نرم افزارمجلات
برگزیده هااخبار نهاددانشگاه هادفاتر
مسئولین باید به جوانان نخبه انقلابی اعتماد کنند تا نتیجه ای مانند دفاع مقدس حاصل شود
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه ایلام در گفتگو با مأوا:
مأوا: محول کردن پروژه های مرتبط با رشته های آنان به این دانشجویان فرصت می دهد که هم در بحث اقتصاد مقاومتی فعالیت داشته باشند و هم بتوانند از پتانسیل این نخبگان انقلابی استفاده کنند.
دانشگاه رازی کرمانشاه، پذیرای قدوم زائرین دانشگاهی کربلا
مسئول شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان استان کرمانشاه:
همایش ویژه دانشگاهیان استان از ساعت ۱۵:۰۰ در دانشگاه رازی،دانشکده علوم،سالن آمفی تاتر شهید شهریاری برگزار خواهد شد و پذیرای قدوم زائرین سیدالشهدا(ع) خواهیم بود.
ضیافت اندیشه اساتید برای اولین بار در دانشکده علوم پزشکی مراغه
مأوا: دوره دانش افزایی اساتید، در قالب طرح ضیافت اندیشه و با محوریت «تاریخ و تمدن اسلامی» از یازدهم تا چهاردهم بهمن ماه، به مدت چهار روز در دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار می شود.
اعزام بیش از 650 دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان به مشهد مقدس
مأوا: بیش از 650 دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان در قالب 17 اتوبوس به سفر فرهنگی زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند.
نشست هم اندیشی اساتید ویژه بانوان
در دانشگاه مازندران برگزار شد؛
مأوا: برگزاری نشست هم اندیشی اساتید(ویژه بانوان) با موضوع «آسیب شناسی دغدغه های دختران دانشجو» روز گذشته در دانشگاه مازندران برگزار شد.
مراسم گرامیداشت شهدای 27 دی دانشگاه تبریز +تصاویر
مأوا: مراسم گرامیداشت شهدای 27 دی دانشگاه تبریز با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین نظری و با حضور مسئولین دانشگاه و خانواده های شهدای 27 دی دانشگاه تبریز، در یادمان شهدای این دانشگاه برگزار شد.
حمایت مضاعف مسئولین از نخبگان اصل اساسی انقلاب اسلامی است
حجت السلام پور ذهبی در گفتگو با مأوا:
مأوا: بخشی از افراد حاضر در این جامعه را جوانان متدین انقلابی و مذهبی تشکیل می‌دهند که در آزمون‌های سخت همیشه پیروزو سربلند بوده اند.
نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه آزاد خرم آباد با موضوع
مأوا: بنیاد نخبگان از مجموعه هایی است که زیرمجموعه معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری است و ارتباط منسجمی بین معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، بنیاد نخبگان، پارک های علم و فناوری و دانشگاه ها به عنوان تامین کننده نیروی انسانی برای توسعه فناوری در کشور شکل گرفته است.
کلاسهای دروس معارف فرصتی برای  ارتقای اندیشه دینی دانشجویان است
حجت السلام حسنی:
مأوا: کلاسهای دروس معارف فرصت بهتری است تا دانشجویان اندیشه دینی و نیازهای فکری معرفتی خود را ارتقاء دهند.
اختتامیه کارگاه آموزشی مشاوره اسلامی
در دانشگاه کاشان برگزار شد؛
مأوا: آخرین جلسه کارگاه آموزشی مشاوره اسلامی با حضور مشاورین و مبلغین و جمعی از ائمه جماعات دانشگاه برگزار شد.
نشست هم اندیشی استادان دانشگاه علوم پزشکی ایران با موضوع پیشرفت علم و فناوری
مأوا:‌نشست هم اندیشی جمعی از اعضاء هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با موضوع گفتمان پیشرفت علم و فناوری در دانشگاه، موانع و راهکارها با حضور رئیس دانشگاه در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی برگزار شد.
جلسات آموزشی عتبات، از ۲۸ دی ماه آغاز می شود
ویژه دانشگاهیان استان تهران؛
مأوا: اولین جلسه آموزشی در تهران از روز سه شنبه با حضور دو کاروان از دختران دانشجو به مدیریت علی جزایری مقدس و مهدی درمنش در ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برگزار خواهد شد.
 « اقتصاد رفتاری در فرانسه و ارتباط آن با اقتصاد مقاومتی»
در جلسه هم اندیشی استادان دانشگاه شهید بهشتی مطرح شد؛
مأوا: اساتید حاضر در هم اندیشی به بیان نقطه نظرات و سوالات خود پرداختند. در انتهای جلسه نیز پرفسور داوید واندولد، رئیس مرکز بین المللی آلیانس فرانسز شهر نیس فرانسه به بیان تجربیات این مرکز در خصوص ارتباطات بین المللی دانشگاه ها در فرانسه پرداخت.
اردوی «دختران آفتاب» ویژه دانشجویان دختر غیر ایرانی
مأوا: در این دوره کارگاه هایی با موضوع نگاه اسلام به زن و حجاب، بررسی آسیبهای ارتباط های ناسالم دختر و پسر و جایگاه خانواده در جوامع غربی برگزار میگردد.
تبیین نظریه اقتصاد مقاومتی
مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان منتشر کرد
مأوا: با فرا رسیدن سه ماه پایانی سال و همچنین با توجه به نام گذاری سال 95 به نام سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته جامعه باید با شناخت دقیق اقتصاد مقاومتی، مولفه‌های اصلی آن را مورد واکاوی قرار داده و عملکرد هر کدام از دستگاه‌های مسئول در این رابطه را مورد بررسی قرار دهند.
تعارضات زناشویی؛ امری بدیهی در زندگی مشترک/ سازنده یا مخرب بودن تعارضات وابسته به رفتار همسران است
مدرس دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد:
مأوا: دکتر ایرج وثوق در همایش «خانواده سالم و موفق» گفت: تعارضات بین همسران در زندگی مشترک امری بدیهی و قابل پیش بینی است و در صورت مدیریت صحیح می تواند به خلاقیت، همبستگی و تقویت فضای مشارکت در خانواده منجر شود.
ضرورت برپایی کرسی‌های آزاد اندیشی مجازی در دانشگاه‌ها
مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه صنعتی بیرجند:
مأوا: وقتی جلسه‌ای با عنوان تریبون آزاد یا نشست آزاداندیشی گذاشته می‌شود، در هر زمینه‌ای از جمله، فرهنگی، سیاسی، علمی و اقتصادی، باید از داوران خبره که آگاهی لازم را داشته باشند بهره برد، چرا که خروجی کرسی‌ها باید زمینه رشد را به وجود آورد.
هم اندیشی با موضوع «دولت ترامپ و امنیت ملی و موقعیت منطقه ای ایران»
در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد؛
مأوا: در آمریکا سنت را با دین پیوند داده اند تجربه مربوط به اندیشه های سیاسی و حکومت داری اروپا را هم داشته اند؛ تفکیک قوا را شکل دادند و دین محوریت اصلی اندیشه اجتماعی و سیاسی بود.
ارتقای نظام مدیریت، تعلیم و تربیت برنامه ی آینده حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان
مأوا: ارتقای نظام مدیریتی و افزایش توانمندیهای فردی ، علمی و مهارتی همراه با ارتقای نظام آموزشی و تربیتی از مهمترین برنامه های حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است.
هم اندیشی با موضوع «نقش و جایگاه دانشگاه در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»
در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد؛
مأوا: نشست هم اندیشی اساتید پیرامون «نقش و جایگاه دانشگاه در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» چهارشنبه 22 دیماه 95 با حضور حجت الاسلام واعظی (عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی) در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار گردید.
موضوع هفته
باشگاه اندیشه
همراه با نخبگان
 
 
  1. دانلود

  2. پوستر

  3. فیلم

  4. صوت