سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥
 • حمایت مضاعف مسئولین از نخبگان اصل اساسی انقلاب اسلامی است
  مأوا: بخشی از افراد حاضر در این جامعه را جوانان متدین انقلابی و مذهبی تشکیل می‌دهند که در آزمون‌های سخت همیشه پیروزو سربلند بوده اند.

 • ثبت‌نام آزمون ورودی کارشناسی ارشد دانشگاه معارف اسلامی تمدید شد
  مأوا: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1396 دانشگاه معارف اسلامی تا ساعت 24 روز چهارشنبه 20 بهمن 1395 تمدید شد.

 • رغبت به آنچه در اختیار بیگانگان قرار دارد بردی نصیب ما نخواهد کرد/وزیر خارجه متن نامه‌های گلایه‌آمیز خود به اتحادیه اروپا را منتشر کند
  مأوا: امروز که مسئولان سیاست خارجی متوجه دغل‌کاری رقیب فریبکار شده‌اند و نتیجه بازی «برد_ برد» را دیده‌اند، جا دارد از وزیر خارجه کشورمان بخواهیم متن نامه‌های گلایه آمیز به اتحادیه اروپا را منتشر کند و مردم را محرم اسرار بداند.

ویژه دانشگاهیان استان تهران؛
جلسات آموزشی عتبات، از ۲۸ دی ماه آغاز می شود
جلسات آموزشی عتبات، از ۲۸ دی ماه آغاز می شودمأوا: اولین جلسه آموزشی در تهران از روز سه شنبه با حضور دو کاروان از دختران دانشجو به مدیریت علی جزایری مقدس و مهدی درمنش در ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برگزار خواهد شد.
١٦:٩ - دوشنبه ٢٧ دی ١٣٩٥
در جلسه هم اندیشی استادان دانشگاه شهید بهشتی مطرح شد؛
« اقتصاد رفتاری در فرانسه و ارتباط آن با اقتصاد مقاومتی»
 « اقتصاد رفتاری در فرانسه و ارتباط آن با اقتصاد مقاومتی»مأوا: اساتید حاضر در هم اندیشی به بیان نقطه نظرات و سوالات خود پرداختند. در انتهای جلسه نیز پرفسور داوید واندولد، رئیس مرکز بین المللی آلیانس فرانسز شهر نیس فرانسه به بیان تجربیات این مرکز در خصوص ارتباطات بین المللی دانشگاه ها در فرانسه پرداخت.
١٣:٢٤ - دوشنبه ٢٧ دی ١٣٩٥
اردوی «دختران آفتاب» ویژه دانشجویان دختر غیر ایرانی
اردوی «دختران آفتاب» ویژه دانشجویان دختر غیر ایرانیمأوا: در این دوره کارگاه هایی با موضوع نگاه اسلام به زن و حجاب، بررسی آسیبهای ارتباط های ناسالم دختر و پسر و جایگاه خانواده در جوامع غربی برگزار میگردد.
١٣:١٠ - دوشنبه ٢٧ دی ١٣٩٥
مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان منتشر کرد
تبیین نظریه اقتصاد مقاومتی
تبیین نظریه اقتصاد مقاومتی مأوا: با فرا رسیدن سه ماه پایانی سال و همچنین با توجه به نام گذاری سال 95 به نام سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته جامعه باید با شناخت دقیق اقتصاد مقاومتی، مولفه‌های اصلی آن را مورد واکاوی قرار داده و عملکرد هر کدام از دستگاه‌های مسئول در این رابطه را مورد بررسی قرار دهند.
١٤:١٨ - يکشنبه ٢٦ دی ١٣٩٥
مدرس دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد:
تعارضات زناشویی؛ امری بدیهی در زندگی مشترک/ سازنده یا مخرب بودن تعارضات وابسته به رفتار همسران است
تعارضات زناشویی؛ امری بدیهی در زندگی مشترک/ سازنده یا مخرب بودن تعارضات وابسته به رفتار همسران استمأوا: دکتر ایرج وثوق در همایش «خانواده سالم و موفق» گفت: تعارضات بین همسران در زندگی مشترک امری بدیهی و قابل پیش بینی است و در صورت مدیریت صحیح می تواند به خلاقیت، همبستگی و تقویت فضای مشارکت در خانواده منجر شود.
١٥:٤٩ - شنبه ٢٥ دی ١٣٩٥
مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه صنعتی بیرجند:
ضرورت برپایی کرسی‌های آزاد اندیشی مجازی در دانشگاه‌ها
ضرورت برپایی کرسی‌های آزاد اندیشی مجازی در دانشگاه‌هامأوا: وقتی جلسه‌ای با عنوان تریبون آزاد یا نشست آزاداندیشی گذاشته می‌شود، در هر زمینه‌ای از جمله، فرهنگی، سیاسی، علمی و اقتصادی، باید از داوران خبره که آگاهی لازم را داشته باشند بهره برد، چرا که خروجی کرسی‌ها باید زمینه رشد را به وجود آورد.
١٥:٤٠ - شنبه ٢٥ دی ١٣٩٥
در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد؛
هم اندیشی با موضوع «دولت ترامپ و امنیت ملی و موقعیت منطقه ای ایران»
هم اندیشی با موضوع «دولت ترامپ و امنیت ملی و موقعیت منطقه ای ایران»مأوا: در آمریکا سنت را با دین پیوند داده اند تجربه مربوط به اندیشه های سیاسی و حکومت داری اروپا را هم داشته اند؛ تفکیک قوا را شکل دادند و دین محوریت اصلی اندیشه اجتماعی و سیاسی بود.
١٥:٠ - شنبه ٢٥ دی ١٣٩٥
ارتقای نظام مدیریت، تعلیم و تربیت برنامه ی آینده حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان
ارتقای نظام مدیریت، تعلیم و تربیت برنامه ی آینده حوزه علوم اسلامی دانشگاهیانمأوا: ارتقای نظام مدیریتی و افزایش توانمندیهای فردی ، علمی و مهارتی همراه با ارتقای نظام آموزشی و تربیتی از مهمترین برنامه های حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است.
١٤:٥٥ - شنبه ٢٥ دی ١٣٩٥
در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد؛
هم اندیشی با موضوع «نقش و جایگاه دانشگاه در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»
هم اندیشی با موضوع «نقش و جایگاه دانشگاه در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»مأوا: نشست هم اندیشی اساتید پیرامون «نقش و جایگاه دانشگاه در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» چهارشنبه 22 دیماه 95 با حضور حجت الاسلام واعظی (عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی) در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار گردید.
١٤:٤٠ - شنبه ٢٥ دی ١٣٩٥
در دانشگاه‌های استان گلستان و خراسان شمالی برگزار شد؛
کارگاه آموزشی "تبیین گفتمان انقلاب اسلامی"
کارگاه آموزشی مأوا: کارگاه آموزشی "تبیین گفتمان انقلاب اسلامی" با مشارکت قریب به 150 نفر از استادان معارف اسلامی دانشگاه‌های استان گلستان و خراسان شمالی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گلستان چهارشنبه 22 دیماه در گرگان برگزار شد.
١٤:٦ - شنبه ٢٥ دی ١٣٩٥
همایش قبل از سفر عتبات دانشگاهیان تهران با حضور زائرین برگزار می گردد
همایش قبل از سفر عتبات دانشگاهیان تهران با حضور زائرین برگزار می گرددمأوا: همایش قبل از سفر عتبات ویژه زائرین دانشگاهی استان تهران با حضور حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی،حجت الاسلام والمسلمین فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و زائرین عتبات دوره شانزدهم برگزار می گردد.
١٤:٤٩ - چهارشنبه ٢٢ دی ١٣٩٥
اطلاعیه پيش ثبت نام شرکت در دوره دروس معارف ویژه دانشجویان غیرایرانی استان تهران
اطلاعیه پيش ثبت نام شرکت در دوره دروس معارف ویژه دانشجویان غیرایرانی استان تهرانمأوا: اداره امور بین الملل نهاد رهبری در دانشگاه ها طی اطلاعیه ای از آغاز ثبت نام دروس معارف ویژه دانشجویان غیر ایرانی استان تهران خبر داد.
١١:٥٨ - چهارشنبه ٢٢ دی ١٣٩٥
طی حکمی از سوی نماینده رهبر انقلاب در دانشگاه ها:
حجت الاسلام نصیری مسئول جدید نهاد رهبری در دانشگاه آزاد مشهد شد
حجت الاسلام نصیری مسئول جدید نهاد رهبری در دانشگاه آزاد مشهد شدمأوا: طی مراسمی با حضور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ، مسئول جدید نهاد رهبری در دانشگاه آزاد مشهد معرفی شد.
٠٩:١٥ - چهارشنبه ٢٢ دی ١٣٩٥
پیام تسلیت نهاد رهبری در دانشگاه ها در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی
پیام تسلیت نهاد رهبری در دانشگاه ها در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانیمأوا: خبر رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، از پیشگامان دوران نهضت اسلامی موجبات تاسف را فراهم نمود. شخصیتی که سال ها زندان قبل از انقلاب او را از پا نینداخت تا نهضت به رهبری امام خمینی (ره) به ثمر نشست. تلاش بی وقفه او برای مقابله با رژیم منحوس پهلوی و منافقین کوردل به حدی بود که وی را تا مرز شهادت پیش برد.
١٠:٣٩ - دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانیمأوا: با فقدان هاشمی اینجانب هیچ شخصیت دیگری را نمی‌شناسم که تجربه‌ای مشترک و چنین درازمدت را با او در نشیب و فرازهای این دوران تاریخ‌ساز به یاد داشته باشم.
٠٩:٢٩ - دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥
اولین همایش کارگزاران عتبات دانشگاهیان به میزبانی مازندران برگزار شد
اولین همایش کارگزاران عتبات دانشگاهیان به میزبانی مازندران برگزار شدمأوا: در اولین جلسه که نشست هم اندیشی روحانیون بود؛ حجت الاسلام والمسلمین فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ضمن ارائه گزارشی از پانزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان به تشریح شانزدهمین دوره ثبت نام و اعزام دانشگاهیان به عتبات و برنامه های این دوره پرداختند و از روحانیون کاروان ها خواستند تا موارد پیشنهادی و یا انتقادات خود را در خصوص مفیدتر و جذاب تر شدن این برنامه ها ارائه دهند.
٠٩:٢٦ - دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥
25 تا 27 دی ماه نشست مدیران مراکز حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان سراسر کشور
 25 تا 27 دی ماه نشست مدیران مراکز حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان سراسر کشورمأوا: نشست مدیران مراکز حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان سراسر کشور 25 تا 27 دی ماه در مشهد مقدس برگزار می شود
٠٨:٣١ - دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥
حجت‌الاسلام‌ شفیعی:
دانشجویان میان جریان‌های سیاسی غرض‌ورز و سالم تفاوت قائل شوند
دانشجویان میان جریان‌های سیاسی غرض‌ورز و سالم تفاوت قائل شوندمأوا: مسئولان نباید اجازه دهند جریان‌های غرض‌ورز و وابسته وارد دانشگاه شوند و از این فضا علیه انقلاب استفاده کنند؛ جوانان دانشجو نیز باید روابط خود را به گونه‌ای تنظیم کنند تا میان جریان‌های سالم و غرض‌ورز تفاوت قائل شوند.
١٦:١٨ - يکشنبه ١٩ دی ١٣٩٥
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از مردم قم:
وظیفه مهم مسئولان و مردم تقویت عوامل اقتدار ملی و شناخت دشمن است/ باید یک قوه‌ی قضائیه‌ی مقتدر و یک دولت شجاع داشته باشیم
وظیفه مهم مسئولان و مردم تقویت عوامل اقتدار ملی و شناخت دشمن است/ باید یک قوه‌ی قضائیه‌ی مقتدر و یک دولت شجاع داشته باشیممأوا:حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار هزاران نفر از مردم قم، از «ایمان و معرفت دینی»، «قدرت علمی»، «اقتصاد مقاوم» و «حفظ عزت ملی» به‌عنوان عناصر چهارگانه‌ی اقتدار کشور و ملت ایران نام بردند
١٥:٢٦ - يکشنبه ١٩ دی ١٣٩٥
فعالیت بیش از 450 استاد طلبه در حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان
فعالیت بیش از 450 استاد طلبه در حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان مأوا: مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گفت: ۴۵۰ استاد، عمدتا از طلاب سطح سه حوزه و ۸۰ مربی فاضل و آگاه به مبانی تربیت دینی و اخلاق اسلامی در حوزه های علوم اسلامی فعال هستند.
١١:٢٦ - يکشنبه ١٩ دی ١٣٩٥
پرسش ها و پاسخ ها - (پرسشهای برگزیده) (جلد ۷)
پرسمان
> اخبار
> اطلاعیه
> گزرش تصویری
> رویداد دانشگاه ها
> پرسمان
> عمره و عتبات دانشگاهيان
> جشنواره ها و همایش ها
> ازدواج دانشجویی
> ماهنامه معارف
> ماهنامه پرسمان
> فصلنامه مکاتبه و اندیشه
> فصلنامه دانشگاه اسلامی
> ساختار نهاد
> درباره ما
> تماس با ما
> پرسش های متداول